Zdobienie

Druk cyfrowy DTG

Idealne rozwiązanie dla projektów w których występują gradienty lub duża ilość kolorów.

 1. »
 2. Odzież i nadruki
 3. »
 4. Techniki zdobienia
 5. »
 6. DTG i druk cyfrowy

DTG jest to innymi słowy bezpośredni druk cyfrowy. To idealne rozwiązanie dla projektów w których występuje duża ilość kolorów lub przejścia tonalne. Technika charakteryzuje się miękkim w dotyku nadrukiem na ciemnych koszulkach oraz praktycznie niewyczuwalnym na koszulkach białych. Jest to bardzo popularna technologia wykorzystywana do druku niewielkich nakładów przy wielokolorowych wzorach. Oprócz t-shirtów nadruki możemy wykonać również na torbach ekologicznych czy bluzach.

Druk cyfrowy przy większej ilości przy wzorach oscylujących ok formatu A4 przestaje być opłacalny i warto wtedy skorzystać z druku sitodruk CMYK. Technologia, którą wykorzystujemy jest odporna na pranie przy stosowaniu prawidłowych parametrów, a kolory nadruku nie blakną po kilku praniach. Do wykonania wyceny musimy znać: produkt na którym wykonywane będzie znakowanie wraz z ilością sztuk, wzór w tym kolory i rozmiar oraz rozmieszczenie.

Wybór odpowiedniej technologii druku jest kluczowy, gdy chodzi o znakowanie odzieży, gadżetów, tworzenie ulotek czy broszur. Drukarnia Kontur Druk dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i komputerami z zaawansowanym oprogramowaniem, co umożliwia wykonywanie nadruków trwałych i wyraźnych. Jedną z metod nanoszenia graficznych wzorów i napisów jest druk cyfrowy.

Druk cyfrowy – co to jest?

Druk cyfrowy zwany jest drukiem bezpośrednim. Rozwój tej technologii przypada na początek lat 90. ubiegłego wieku, ale dopiero niedawno stała się popularna w drukarniach i skutecznie rywalizuje z innymi, starszymi metodami, na przykład z sitodrukiem.

Druk DTG nazywany jest drukiem bezpośrednim. Jego działanie przypomina sposób, w jaki pracuje tradycyjna drukarka atramentowa, jednak zamiast zadrukowywać kartkę, drukarz nanosi wzór na materiał, na przykład na koszulkę czy bluzę.

Do takich prac służą oczywiście specjalistyczne drukarki, które nanoszą wzór bezpośrednio na odzież. Farba wnika w głąb tkaniny, a wzór jest praktycznie niewyczuwalny pod palcami.

Kiedy warto wykorzystać druk DTG?

Druk DTG to idealne rozwiązanie dla projektów, w których występuje duża ilość kolorów lub przejścia tonalne. Technika charakteryzuje się miękkim w dotyku nadrukiem na ciemnych koszulkach oraz praktycznie niewyczuwalnym na koszulkach białych. Jest to bardzo popularna technologia, wykorzystywana do druku niewielkich nakładów przy wielokolorowych wzorach. Oprócz T-shirtów nadruki możemy wykonać również na torbach ekologicznych czy bluzach.

W drukarni Kontur Druk proponujemy tę metodę druku ze względu na jej trwałość, świetne odwzorowanie koloru, a także możliwość szybkiej realizacji zleceń.

Druk cyfrowy przy większej ilości przy wzorach oscylujących ok formatu A4 przestaje być opłacalny i warto wtedy skorzystać z druku sitodrukiem CMYK. Technologia, którą wykorzystujemy, jest odporna na pranie przy stosowaniu prawidłowych parametrów, a kolory nadruku nie blakną po kilku praniach. Do wykonania wyceny musimy znać: produkt, na którym będzie wykonywane znakowanie wraz z ilością sztuk, wzór, w tym kolory i rozmiar oraz rozmieszczenie.

Zalety druku cyfrowego

Jako nowoczesna drukarnia reklamowa proponujemy różnorodne metody nanoszenia wydruków na ubrania, gadżety i druk folderów czy ulotek. Każda z metod ma określone zalety, ale i swoje ograniczenia. Nie ma jednej idealnej, dlatego zawsze konsultujemy z klientem wybór optymalnej techniki.

Główne zalety druku cyfrowego to:

 • Możliwość nanoszenia nadruków w wielu kolorach na pojedyncze egzemplarze. Oznacza to, że klient może zamówić jedną sztukę koszulki czy bluzy w atrakcyjnej cenie. To znakomity sposób na produkcję pojedynczych egzemplarzy.
 • Do projektu można dodawać wybrane elementy, zmieniać je, indywidualnie dostosowywać. Przydaje się to przy personalizacji odzieży i nie trzeba z tego tytułu ponosić dodatkowych kosztów.
 • Pracownicy drukarni nie muszą przygotowywać matrycy czy sita, a to znacząco wpływa na cenę wydruku w przypadku niskich nakładów.
 • Jakość druku jest bardzo wysoka, grafiki realistyczne, kolory idealnie odwzorowane, dlatego na koszulki można nawet nanosić skomplikowane obrazy takie jak na przykład portrety.
 • Trwałość druku cyfrowego jest na tyle duża, że ubrania i inne tekstylia, na przykład ekologiczne siatki na zakupy, można wiele razy prać bez obaw o nasycenie kolorów czy wyrazistość nadruku.

Wykonamy dla Ciebie nadruki cyfrowe

Drukarnia Reklamowa Kontur Druk przygotuje dla Ciebie i Twojej firmy profesjonalne gadżety reklamowe, odzież roboczą oraz upominki dla klientów, nie tylko w technologii druku cyfrowego, ale także w sitodruku, folii flex, termotransferu, druku sublimacyjnego.

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze metod znaczenia, a także przy projektowaniu gadżetów i samego firmowego loga.

Jeśli chcesz bliżej poznać ofertę, zapraszamy do naszego biura w Częstochowie. We Wrocławiu przyjedzie do Ciebie nasz specjalista i na miejscu przedstawi pomysły na ciekawe produkty marketingowe oraz publikacje drukowane. Oferujemy także możliwość składania zamówień online z dostawą pod wskazany adres.